Other Events 2018

Many thanks to the Hard working Corrie for the list below of some of the wonderful events in 2018.

JANUARY:
21st Riverside SJ
27/28th Southern Districts Dressage
FEBRUARY:
4th Gosnells Breed Show
9th EWA Twilight Dressage
11th Riverside Show Horse
16th EWA Twilight Dressage
17th Murray Dressage
17/18th Busselton ODE
18th Riverside Show Horse
24/25th Capel (Swan River) CIC
24th Peel Twilight Hack
24th Busselton Dressage
25th Serpentine Show Horse
25th Baldivis SJ
25th Serpy Gymkhana
25th Esperance SJ and Dressage
MARCH:
3rd Margaret River Dressage
3rd Murray Dressage
3rd Riverside Hickstead
3/4th Serpy ODE
3/4th Albany ODE
4th Transitions Dressage
4/5th Margaret River Dressage
5th Gosnells Gymkhana
10th Baldivis Dressage
10/11th Busselton Dressage
10/11th Murray ODE
11th Magenup Dressage/SJ Series
17/18th Capel CNC
25th Pinjarra Breed Show
25th Perth Hack show
25th Gidge Dressage
31-2nd Brigadoon CIC
APRIL:
1st Peel Showman
7th Esperance SJ and Dressage
7th Serpy SJ
7th Murray Dressage
7th Margaret River Dressage
7/8th King River ODE
8th ARCA Challenge at Horsemens, Hickstead
8th Transitions Dressage
13/14th DWA Dressage
14/15th Harvey CNC
14/15th Kalgoorlie ODE
15th Margaret River Dressage
15th Geraldton Dressage
22nd Gosnells Gymkhana
28th Harvey Ag
28th Swan River Dressage
29th Riverside Dressage
28/29th Moora CNC
MAY:
5th Bunbury Dressage
5th Murray Dressage
5th Serpy SJ
5/6th Capel ODE
6th Esperance SJ and Dressage
6th Perth Hack
6th Perth Dressage Club
12th Baldivis Dressage
12/13th Murray ODE
12/13th Wooroloo CNC
13th Magenup Dressage/SJ Series
13th Bunbury Dressage
13th Peel Dressage or Hickstead
19/20th Sothern Districts Dressage/Freestyle
20th Busselton Dressage
26/27th Brigadoon 1 CNC
27th Pinjarra Dressage
27th Riverside Dressage
JUNE:
2nd Swan River Dressage
2/3rd Busselton SJ
2/3rd York ODE
2/3rd Esperance ODE
4th Gosnells Gymkhana
10th Dardanup SJ
10th Perth Hack Show
10th Serpentine Dressage
16/17th Moonyoonooka ODE
17th Peel Showman
23/24th Dardanup ODE
23/24th Dryandra CNC
24th Riverside Hack Show
24th Gidge Training Day
24th Esperance Dressage and SJ
JULY:
1st Bunbury Dressage
7/8th Kalgoorlie ODE
7/8th Wallangarra ODE
7/8th OGARC Dressage Spectacular
8th Wanneroo Dressage
8th Dardanup Dressage
14/15th Kellerberrin ODE
11th Magenup Hack
15th Riverside Hack Show
22nd Baldivis SJ
28/29th Gidge CNC (big heights)
29th Northern Zone ODE (Moony?)
AUGUST:
4/5th Gidge CNC (small heights)
4/5th Dardanup Dressage
11/12th Dardanup Hickstead
12th Kojonup Hickstead
12th Serpy Dressage
12th Peel Showman
17-20th Wooroloo 3 Day
18/19th Esperance ODE
SEPTEMBER:
1/2nd State Dressage Champs
8th Serpy SJ
8/9th Swan River Dressage
9th Dardanup SJ
15th Serpy Breed Show
15/16th Fairbridge CIC
16th Peel Hickstead
22nd Dardanup Dressage
22-29th Royal Show
29th Bunbury Dressage
29/30th Dryandra ODE
OCTOBER:
6th Waroona Ag
6/7th Dardanup ODE
6/7th Wally ODE
6/7th Margaret River Dressage
6/7th Swan Valley Dressage
13th Bindoon Ag
13th Toodyay Ag
14th Perth Hack Show
20th Kojonup Ag
20th Kelmscott Ag
21st Gosnells Gymkhana
21st Busselton Dressage
21st Busselton SJ
21st Peel SJ
27th Gidge Ag
27th Swan River Dressage
27/28th Brigadoon 2 CNC
28th Riverside Dressage
NOVEMBER:
10th Albany Ag
10/11th Capel ODE
10/11th Serpy ODE
11th Magenup Dressage/SJ Series
17/18th Murray CNC
18th Perth Hack Show
18th Perth Dressage Club
24/25th King River ODE
25th Bridgetown Ag
DECEMBER:
2nd Transitions Dressage
8th Gosnells Gymkhana